|
|
Katt | Domare | gr/kl | Resultat |
Ny Adelkatten, Dal (N) 10/12 |
S* Utblickens Vera | Anne Gro Edström | 3/9 | CAC |
|
IC S* Utblickens Bonitha | Anne Gro Edström | 3/5 | Grand Int Champion |
|
S* Utblickens Ztardust | Jörgen Jenssen | 4/11 | Ex 1 |
|
IC S* Utblickens Beatrice | Jörgen Jenssen | 4/5 | Ex 3/4 |
|
IC S* Utblickens Mustang | Annika Högberg | 6/3 | CACE |
|
S* Utblickens Zimson | Eivor Andersson | 7/11 | Ex 1/2 BIV-T |
|
S* Utblickens Zally | Kristina Rautio (FIN) | 8/11 | Ex 1, NOM |
|
Ny Adelkatten, Dal (N) 9/12 |
S* Utblickens Vera | Karina Bjuran | 3/9 | CAC |
|
IC S* Utblickens Bonitha | Karina Bjuran | 3/5 | CAGCIB/5, BIV-T |
|
S* Utblickens Ztardust | Annelie Persson | 4/11 | Ex 1 |
|
IC S* Utblickens Beatrice | Annelie Persson | 4/5 | Ex 4 |
|
IC S* Utblickens Mustang | Anne Köhn | 6/5 | CACE |
|
S* Utblickens Zimson | Alva Uddin | 7/11 | Ex 1/3 BIV NOM |
|
S* Utblickens Zally | Miriam Klein Gasbarri (I) | 8/11 | Ex 1 |
|
Ädelkatten 3/12 |
S* Utblickens Fryke | Annelie Persson (S) | 3/11 | Ex 3/4 |
|
S* Utblickens Jalle Jozip | Raymond A Saetre(N) | 3/5 | CAC/2 |
|
Ädelkatten 2/12 |
S* Utblickens Fryke | Anne Khön (DK) | 3/11 | Ex 4 |
|
S* Utblickens Jalle Jozip | AnneGro (N) | 3/5 | CAC |
|
Stockholms Kattklubb 12/11 |
S* Utblickens Baxter | Pia Nyman | 2/9 | CAC |
|
IC S* Utblickens Bonitha | Jörgen Jenssen | 3/5 | CAGCIB/4 |
|
IC S* Utblickens Sune | Jörgen Jenssen | 3/9 | Champion |
|
S* Utblickens Fryke | Jörgen Jenssen | 3/11 | Ex 1, NOM |
|
IC S* Utblickens Beatrize | Alexey Shchukin | 4/7 | Int Champion, NOM |
|
Stockholms Kattklubb 11/11 |
IC S* Utblickens Bonitha | Annika Högberg | 3/5 | CAGCIB/3 |
|
S* Utblickens Fryke | Annika Högberg | 3/11 | Ex 1 |
|
CH S* Utblickens Beatrize | Pia Nyman | 4/7 | Ex 2 |
|
Stuttgart, (D) 5/11 |
S* Utblickens Azta | ?????????? | 7/12 | Ex 1 BIV |
|
S* Utblickens Azta | Skogkatt Special | 7/12 | Ex 1 NOM |
|
Norak, Oslo, (N) 4-5/11 |
Sö S* Utblickens Zimson | Geir Edvardsson | 7/12 | Ex 1 BIV |
|
Lö S* Utblickens Zimson | Catherine Bastide Coste (F) | 7/12 | Ex 1 BIV |
|
Maastricht, WW 28-29/10 bilder |
S* Utblickens Sivan | Anne Veland (N) | 1/11 | Ex 1 BIV |
|
EC S* Utblickens Jan Puma | Raymond A Saetre(N) | 6/1 | HP (Best mail in gr VI) |
|
Norrköping 22/10 |
S* Utblickens Fryke | ????????? | 3/11 | Ex 1 BIV J/U NOM |
|
Drammen (N) 14/10 |
S* Utblickens Vera | Raymond A Saetre(N) | 3/12 | Ex 1 |
|
Klubbmästerskap(KM) Nerk 14/10 |
S* Utblickens Ztardust | B-M Johansson | 4/12 | Ex 1 NOM |
|
S* Utblickens Curry Melin | Eva Porat | 6/11 | Ex 1 NOM |
|
S* Utblickens Azta | Eva Porat | 6/12 | Ex 1 NOM |
|
S* Utblickens Albin | Eva Porat | 6/12 | Ex 1 NOM |
|
S* Utblickens Agne | Eva Porat | 6/12 | Ex 3/4 |
|
S* Utblickens Azzar | Eva Porat | 6/12 | Ex 4/4 |
|
S* Utblickens Zally | Anette | 8/12 | Ex 1 NOM BOX |
|
S* Utblickens Fanny | B-M Johansson | 7/1 | Ex 1 NOM |
|
Vi har varit på KM
Här en gruppbild på S* Utblickens avkommor i Panel på vårt
klubbmästerskap.
Zally Azta
Ztardust
Curry Melin
Fanny
Albin
Tibro 13-14/10 |
Sö S* Utblickens Pamino | Kristina Raution (FIN) | 3/9 | Champion |
|
Lö S* Utblickens Pamino | ???????? | 3/9 | Ex 1 |
|
Birka 8/10 bilder |
S* Utblickens Sune | Laura Burani (I) | 3/5 | CAC |
|
S* Utblickens Ullis | Henry Hornell | 4/11 | Ex 3/2 |
|
S* Utblickens Calle Rubin | Kristina Raution (FIN) | 6/11 | Ex 1/2 NOM |
|
S* Utblickens Azta | Kristina Raution (FIN) | 6/12 | Ex 2/2 |
|
EC S* Utblickens Björn | Laura Burani (I) | 7/1 | HP |
|
EC S* Utblickens Zilke Lina | Laura Burani (I) | 7/3 | Europa Champion |
|
S* Utblickens Zally | Laura Burani (I) | 8/12 | Ex 2/2 |
|
Birka 7/10 |
IC S* Utblickens Bonitha | Gina Grob | 3/5 | CAGCIB |
|
S* Utblickens Ullis | Marie Westerlund (I)S | 4/11 | Ex 2/2 |
|
EC S* Utblickens Björn | Marie Westerlund (S) | 7/3 | Europa Champion |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Marie Westerlund (S) | 7/3 | CACE NOM |
|
S* Utblickens Orbison | Kristina Raution (FIN) | 8/9 | CAC |
|
S* Utblickens Zally | Gina Grob | 8/12 | Ex 1/2 BIV U/J |
|
Moss (N) 1/10 bilder |
IC S* Utblickens Bonitha | Lone Lund (D) | 3/5 | CAGCIB |
|
S* Utblickens Zally | Laura Burani (I) | 8/12 | Ex 1/2 NOM |
|
Moss (N) 30/9 |
IC S* Utblickens Bonitha | Laura Burani (I) | 3/7 | Int Champion |
|
GIC S* Utblickens Blanca | Geofranco Mantovani | 5/3 | CACE BIV |
|
Skelefteå, 30/9-1/10 |
Sö EC S* Utblickens Olivia | ?????? | 2/3 | HP |
|
Lö EC S* Utblickens Olivia | ?????? | 2/3 | Europa Champion |
|
Skelefteå, 30/9-1/10 |
Sö PR S* Utblickens Bigglez | ?????? | 4/10 | Premier |
|
Lö S* Utblickens Bigglez | Aliosha Romero | 4/10 | CAP |
|
Höör, 23-24/9 |
Sö GIC S* Utblickens Orion | G Mantovani | 4/3 | CACE |
|
Lö GIC S* Utblickens Orion | Steph Bruin | 4/3 | CACE |
|
Dalälvskatten, 23-24/9 |
Sö S* Utblickens Fryke | G Laskowska-Malaga | 3/12 | Ex 2 |
|
Lö S* Utblickens Fryke | Maud Olsson (S) | 3/12 | Ex 2 |
|
Schiedam (NL), 16/9 |
S* Utblickens Boss | Letje Roehr (D) | 8/11 | Ex 1 BIV NOM-J |
|
Luleå, 9/9 & 10/9 |
S* Utblickens Biggles | Kristina Rautio (FIN) | 1/12 | CAP NOM BOX |
|
S* Utblickens Biggles | Fransois Milsent (F) | 1/12 | CAP |
|
Eskilstuna, MSK, 2/9 bilder |
S* Utblickens Zonny | Bjarne Viklund (FIN) | 1/12 | Ex 1 NOM |
|
S* Utblickens Fryke | Bjarne Viklund (FIN) | 3/12 | Ex 1 |
|
S* Utblickens Ztardust | Mirjam Klein (D) | 4/12 | Ex 1 BIV NOM |
|
GIC S* Utblickens Mustang | Steph Bruin | 6/5 | Grand Int Champion |
|
S* Utblickens Zilver | Mirjam Klein (D) | 7/12 | Ex 2/3 |
|
GIC S* Utblickens Björn | Mirjam Klein (D) | 7/3 | CACE BIV NOM |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Mirjam Klein (D) | 7/3 | CACE |
|
EC S* Utblickens Zoltan | BIS Avelshane, 53.3 p |
|
|
S* Utblickens / Breeding | BIS uppfödning |
|
Oslo, SW 27-28/8 |
S* Utblickens Olivia | Raymond A Seatre (N) | 2/5 | Ex 2 |
|
Vallentuna, CCC, 20/8 |
S* Utblickens Fryke | Kristina Rautio (FIN) | 3/12 | Ex 1 NOM |
|
CH S* Utblickens Bonitha | Kristina Rautio (FIN) | 3/7 | CACIB |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Jannice Renault (F) | 7/3 | CACE |
|
Vallentuna, CCC, 19/8 |
S* Utblickens Zonny | Eivor andersson (S) | 1/12 | Ex 1 Biv-T NOM |
|
S* Utblickens Fryke | Eivor andersson (S) | 3/12 | Ex 1 |
|
CH S* Utblickens Bonitha | Eivor andersson (S) | 3/7 | CACIB |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Lesley Morgan Blythe | 7/3 | Ex 1 % |
|
S* Utblickens Fanny | Annelie Persson (S) | 9/12 | Ex 1 |
|
Kristiansand (N), 12-13/8 |
Sö GIC S* Utblickens Orion | Nurit Pahl | 4/5 | Gr Int Champion |
|
Lö IC S* Utblickens Orion | Leslie ....... | 4/5 | CAGCIB |
|
Ard Deco, 6/8 |
EC S* Utblickens Grace | Christina Kowalczuk | 6/1 | HP BIV NOM |
|
Tyskland, 29/7 |
S* Utblickens Boss | ? | 6/11 | Ex 2 |
|
Järva, 15/7 |
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Raymond A Seatre (N) | 7/3 | Ex 2 |
|
Alfakatten, 1/7 Bilder |
GIC S* Utblickens Olivia | Marino Koot | 2/3 | CACE NOM |
|
EC S* Utblickens Birthe | Kristina Rautio (FIN) | 6/1 | HP BIV NOM BIS |
|
IC S* Utblickens Mustang | Kristina Rautio (FIN) | 6/5 | CAGCIB |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Bjarne Viklund (FIN) | 7/3 | CACE NOM |
|
Grattis till de Enormt fina resultaten på Alfakatten 1/7 -06 |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina,fs | EC S* Utblickens Birthe, f 09 | GIC S* Utblickens Olivia, n 09 |
CACE, NOM | HP, BIV, NOM BIS | CACE, NOM |
fler bilder |
Agderkatten (N) 25/6 |
S* Utblickens Sivan | Veiko Sarela(FIN) | 1/12 | Ex 1 BIV-T NOM |
|
S* Utblickens Vera | Janka Lund (N) | 3/12 | Ex 1 |
|
IC S* Utblickens Mustang | Karina Bjuran (N) | 6/5 | CAGCIB |
|
S* Utblickens Timjan | Karina Bjuran (N) | 6/12 | Ex 1 |
|
GIC S* Utblickens Björn | Karina Bjuran (N) | 7/3 | CACE(7) |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Karina Bjuran (N) | 7/3 | CACE |
|
Agderkatten (N) 24/6 |
S* Utblickens Sivan | Veiko Sarela(FIN) | 1/3 | Ex 1 BIV-T NOM |
|
IC S* Utblickens Mustang | Janka Lund (N) | 6/5 | CAGCIB |
|
S* Utblickens Timjan | Janka Lund (N) | 6/12 | Ex 1 BIV-T NOM BIS |
|
GIC S* Utblickens Björn | Janka Lund (N) | 7/3 | CACE(6) |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Janka Lund (N) | 7/3 | CACE |
|
Kalmar, 10/6 Bilder |
GIC S* Utblickens Olivia | Lee Selassa | 2/3 | CACE(7) |
|
S* Utblickens Jalle | Annelie Persson (S) | 5/12 | Ex 2/4 |
|
S* Utblickens Timjan | Lone Lund (DK) | 6/12 | Ex 1/4 BIV-U/J NOM |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Eivor Andersson (S) | 7/3 | CACE |
|
Nerk, 4/6 |
GIC S* Utblickens Olivia | Nurin Pahl | 2/3 | CACE(6) |
|
S* Utblickens Minna | Karina Bjuran (N) | 5/9 | Ex 2 |
|
S* Utblickens Timjan | Hanna Jenssen (S) | 6/12 | Ex 1/3 |
|
Nerk, 3/6 |
S* Utblickens Stefan | Hanna Jenssen (S) | 3/9 | Ex |
|
GIC S* Utblickens Blanca | 5/3 | CACE BIV-T |
|
|
S* Utblickens Timjan | Anne Köhn (DK) | 6/12 | Ex 1/4 |
|
Stockholm, 21/5 |
S* Utblickens Sivan | B-M Johansson(S) | 1/12 | Ex 1 BIV-T |
|
GIC S* Utblickens Olivia | B-M Johansson(S) | 2/3 | CACE(5) |
|
S* Utblickens Sune | Ulrika Olsson(S) | 3/9 | CAC/3 BIV |
|
S* Utblickens Stefan | Ulrika Olsson(S) | 3/9 | Ex 3 |
|
Stockholm, 20/5 |
S* Utblickens Sivan | Aliosha Romera (S) | 1/12 | Ex 1 |
|
GIC S* Utblickens Olivia | Nurin Pahl | 2/3 | CACE(4) |
|
S* Utblickens Stefan | Aliosha Romera (S) | 3/9 | MB 1 |
|
S* Utblickens Calle Rubin | Hanna Jenssen (S) | 5/12 | Ex 1/3 |
|
EC S* Utblickens Birhte | Hanna Jenssen (S) | 6/1 | HP |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Ulrika Olsson(S) | 7/3 | CACE |
|
Ulricehamn, 14/5 |
S* Utblickens Sivan | Jörgen Frichof (S) | 1/12 | Ex 1 BIV-U/J |
|
S* Utblickens Ida | Kristina Rautio (F) | 3/12 | Ex 1 |
|
S* Utblickens Jalle Jozip | Jörgen Frichof (S) | 5/12 | Ex 1 BIV-U/J, NOM |
|
S* Utblickens Timjan | Raymond A Seatre | 6/12 | Ex 1 BIV-U/J, NOM en röst i panel |
|
S* Utblickens Cryz Mynta | Raymond A Seatre | 6/12 | Ex 3 |
|
S* Utblickens/Kull | BIS Kull |
|
|
S* Utblickens/breeding | BIS uppfödning |
|
Bollnäs, 30/4 |
IC S* Utblickens Mustang | Marie Westerlund (S) | 6/5 | CAGCIB |
|
Spinneriet, 30/4 |
S* Utblickens Bphriz | Kristina Rautio (F) | 4/9 | Ex 2 |
|
Bollnäs, 29/4 |
GIC S* Utblickens Olivia | Aliosha Romero (S) | 2/3 | CACE |
|
EC S* Utblickens Birthe | Eva Porat | 1/6 | HP BIV NOM BIS |
|
S* Utblickens Boss | Eva Porat | 12/6 | Ex 1/3 |
|
GIC S* Utblickens Zilke Lina | Marie Westerlund (S) | 5/7 | Grand Int Ch BIV-T |
|
Åbo (FIN), 22-23/4 |
Sö GIC S* Utblickens Olivia | Alexey Schukin | 2/3 | CACE BIV-T |
|
Lö GIC S* Utblickens Olivia | Raymond A Seatre | 2/5 | Grand Int Ch NOM |
|
Tierp, 2/4 |
IC S* Utblickens Olivia | Maria Rinovha | 2/5 | CAGCIB |
|
IC S* Utblickens Mustang | B-M Johansson(S) | 6/5 | Ex 2 |
|
Tierp, 1/4 |
IC S* Utblickens Mustang | Jörgen Frichof (S) | 6/5 | CAGCIB BIV |
|
Umeå, 1-2/4 |
S* Utblickens Bigglez | Lone Lund (DK) | 4/9 | CAC |
|
S* Utblickens Bigglez | Alexey S | 4/9 | CAC |
|
Sydkatten, 4-5/3 |
LÖ S* Utblickens Bohriz | 4/9 | CAC / 2 |
|
|
SÖ S* Utblickens Bohriz | 4/9 | Ex 2 |
|
Bergen(N), 19/2 |
CH S* Utblickens Beatrize | Maud Olsen (S) | 4/7 | CACIB/2 |
|
IC S* Utblickens Zilke Lina | Henry | 7/5 | CAGCIB |
|
Bergen(N), 18/2 |
CH S* Utblickens Beatrize | Lone Lund (DK) | 4/7 | CACIB/2 |
|
IC S* Utblickens Zilke Lina | Raymond A Saetre (N) | 7/5 | CAGCIB |
|
Nerk, 28/1 |
CH S* Utblickens Bonitha | Maud Olsen (S) | 3/9 | Champion |
|
CH S* Utblickens Beatrize | Alexey Shchukin | 4/9 | Champion/7 NOM |
|
IC S* Utblickens Zilke Lina | Kristina Raution (F) | 7/5 | CAGCIB |
|
Strömmen (N), 28/1 |
IC S* Utblickens Mustang | Eivor Andersson (S) | 9 | 6 | Int Champion, NOM BOX |
|
Gävle, 22/1 |
IC S* Utblickens Olivia | 2/5 | CAGCIB |
|
|
S* Utblickens Bigglez | Aliosha Romero (S) | 4/9 | Ex 2 |
|
Gävle, 21/1 |
IC S* Utblickens Olivia | 2/5 | CAGCIB |
|
|
S* Utblickens Bigglez | Raymond A Seatre (N) | 3/9 | Ex 3 |
|
Speedcat, 8/1 |
S* Utblickens Bonitha | Raymond A Seatre(N) | 3/9 | CAC |
|
S* Utblickens Beatrize | Ulrika Olsson(S) | 4/9 | CAC |
|
EC S* Utblickens Grace | Ulrika Olsson(S) | 6/3 | Europa Champion |
|
IC S* Utblickens Zilke Lina | Ulrika Olsson(S) | 7/5 | CAGCIB |
|
Speedcat, 7/1 |
S* Utblickens Bonitha | Lone Lund (DK) | 3/9 | CAC |
|
S* Utblickens Beatrize | Lone Lund (DK) | 4/9 | CAC/2 NOM |
|
GIC S* Utblickens Grace | Marie Westerlund (S) | 6/3 | CACE(8) |
|
GIC S* Utblickens Björn | Kristina Raution (F) | 7/3 | CACE(5) |
|
IC S* Utblickens Zilke Lina | Kristina Raution (F) | 7/5 | CAGCIB |
|